86 yaşındaki ses sanatçısı ve oyuncu Nuri Sesigüzel, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kalp yetmezliğine bağlı olarak meydana gelen çoklu organ yetmezliği sonucunda 86 yaşında vefat etti.

Sanatçının kızı Birgi Canberk Sesigüzel, babasının vefatıyla ilgili bir açıklama yaptı. Gece saatlerinde yaşamını yitirdiğini belirten Birgi Canberk Sesigüzel, “Babam gece 02.45 sularında hayata veda etti. Cenazesi yarın öğle namazını müteakip Teşvikiye Camisi’nden kaldırılacak ve Büyükçekmece Mezarlığı’nda annemin yanına defnedilecek” dedi.

Karar gazetesinde yer alan bir habere göre, Nuri Sesigüzel, eşi Aysel’e olan aşkını sözlerle ifade etmişti. Bir röportajında, “17-18 yaşlarındaydım, kız benden 6 yaş büyük… Birlikte olduğumuz anılarımız yok… Flört etmek sinemaya gitmek gibi şeyler hayal bile değildi. Öldürülme riskimiz vardı. Uzaktan bakışarak iletişim kurardık, bazen çeşme başında bir-iki kelime bile etme şansımız olurdu… Kara sevdaya düşmüştüm, tam anlamıyla. Betonların üzerinde yatıp ölmek istemiştim…” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Ünlü türkücü Mahmut Tuncer, Nuri Sesigüzel’in cenazesinde 20 TL isteyen bir kişiye “Yüzsüz müsün?” şeklinde yanıt verdi.

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel’in ölümü sanat dünyasında büyük üzüntü yarattı. Bugün son yolculuğuna uğurlanan Sesigüzel’in cenazesine birçok tanınmış kişi katıldı. Ünlü türkücü Mahmut Tuncer de cenaze törenine katılanlar arasındaydı.

Ünlü türkücü, bir gazeteciyle sohbet ederken yaşlı bir kadın gelip “Mahmut Bey özür dilerim. 20 TL’niz var mı?” diye sordu. Mahmut Tuncer ise “Sizde 100 TL var mı? Yüzsüz müsünüz?” şeklinde tepki göstererek rahatsızlığını dile getirdi.