Jennifer Aniston yakın zamanda verdiği bir röportajda tüp bebek yolculuğundan bahsediyor

Jennifer Aniston kısa bir süre önce hamile kalma girişimleriyle ilgili sessizliğini bozdu ve süreçle ilgili “sıfır pişmanlık” duyduğunu itiraf ederek onu çocuklarla ilgili sorunlarını kamuoyuna açıklayan birçok ünlüden sonuncusu haline getirdi.

Şu anda 53 yaşında olan Aniston, tüp bebek sürecini ne zaman geçirdiğini belirtmedi.

“Allure dergisine konuşan aktris, “Hamile kalmaya çalışıyordum. “Benim için zor bir yolculuktu, bebek sahibi olma yolculuğu.”

Friends yıldızı, tüp bebek yolculuğunu ve kısırlıkla mücadelesini kimsenin bilmediğini açıkladı.

“Tüm o yıllar ve yıllar ve yıllar süren spekülasyonlar… Gerçekten çok zordu. Tüp bebek tedavisi görüyordum, Çin çayı falan içiyordum. Her şeyi ona fırlattım. Biri bana “Yumurtaları dondur” dese her şeyimi verirdim. Kendine bir iyilik yap.” Sadece bunu düşünmüyorsun. İşte bugün buradayım. Gemi yola çıktı.”

Aniston ayrıca “sıfır pişmanlık” duyduğunu da açıkladı: “Aslında şimdi biraz rahatlamış hissediyorum çünkü artık ‘Yapabilir miyim? Olabilir. Olabilir. Belki.” Artık bunu düşünmek zorunda değilim.”

Kurul sertifikalı OB/GYN ve Trimly’nin kurucusu Dr. Thais Aliabadi, Fox News Digital’e yumurtalarınızı genç yaşta dondurmanın faydalarını açıkladı.

Aliabadi, “Hastalarıma yumurtalarını 28 ila 32 yaşları arasında dondurmayı düşünmelerini söylüyorum, özellikle de PCOS ve endometriozis hastalarıma” dedi. “30 yaşından sonra yumurta sayısı ve kalitesi düşüyor ve hamile kalmak zorlaşıyor. Yumurtaların genç yaşta dondurulması, daha yüksek yumurta kalitesi ve anne ile bebek için daha iyi bir sonuç sağlar. Hastalarıma, yumurta donörü kullanmak da dahil olmak üzere alternatif seçenekleri yalnızca hamile kalmak için diğer seçenekleri tüketmişsek değerlendirmelerini söylüyorum.”

“Altta yatan koşulların erken teşhisi ve tedavisi ile yumurta dondurma, doğurganlık yolculuklarını etkileyebilir.” “Endometriozisli 18 yaşındaki hastaları yumurta dondurma işlemi için yönlendirdim, aksi takdirde hayatlarının ilerleyen dönemlerinde yumurta dondurma şansları olmayacaktı. Kadınlar olarak, bebek sahibi olmak için sürekli bir baskı var ve bu, özellikle de mücadele edenler için bunaltıcı olabiliyor. Jennifer Aniston için kim olduğu ve sürekli spot ışıkları altında olması nedeniyle daha da zor olmalı. Şu anda herhangi bir pişmanlık duymadığını ve mutlu olduğunu duyduğuma sevindim. En önemli şey de bu.”

Bununla birlikte, pek çok kadın 40’lı yaşlarında hamile kalabilir.

Aliababi, “40’lı yaşlarında aile kurmaya karar veren ve bunu başarıyla gerçekleştiren kadınlar gördüm,” diye vurguladı. “Bir kadının hamile kalmak için beklemesinin pek çok farklı nedeni var. Kariyerlerine odaklanmak isteyebilirler, gebe kalmak için evlenene kadar bekleyebilirler ya da sadece bir aile kurmadan önce beklemek isteyebilirler. Günümüzde annelerimize ve büyükannelerimize kıyasla çok daha fazla kadın iş gücüne katılmaktadır. Sebep ne olursa olsun, bu kadınların hamile kalmalarına yardımcı olacak kaynaklar mevcuttur.”

Aniston hamile kalmak için alternatif yöntemler kullanan tek ünlü değil.

İşte hayatlarının ilerleyen dönemlerinde çocuk sahibi olan yedi ünlü:

Halle Berry

Halle Berry 47 yaşında eski kocası Olivier Martinez ile ikinci çocuğunu kucağına aldı.

“Dürüst olmak gerekirse benim yaşımda bunun mümkün olduğunu düşünmüyordum. Buna geriatrik hamilelik diyorlar,” demişti bir keresinde Ellen DeGeneres’e hamile kalma şansı hakkında.

“Ben, bilirsiniz, yoldaydım,” diye açıkladı. “Bu muhtemelen çok fazla bilgi içeriyor ama menopoz öncesi dönemimdeydim, bu yüzden bunun gerçekleşmesi çok büyük bir olaydı.”

Oyuncu, başka bir bebek sahibi olmasının “mümkün” olduğunu düşünmediğini vurguladı.

Berry ayrıca kızı Nahla’yı eski erkek arkadaşı Gabriel Aubry ile paylaşıyor. “Kedi Kadın” yıldızı, kızının mucize bebeğini kucağına almadan önce küçük bir erkek kardeş için “dua ettiğini” itiraf etti.

DeGeneres’e konuşan Berry, “Bir buçuk yıl boyunca bir bebek ve bir ranza için dua etti ve her ikisine de sahip oldu” dedi.

Nicole Kidman

Nicole Kidman, Tom Cruise ile evliyken zor hamileliklerle mücadele etti. İkili sonunda evlat edinme yolunu seçti ve ailelerine bir kız ve bir erkek çocuk kattı.

Cruise’dan boşandıktan sonra Kidman Keith Urban ile evlendi.

“Little White Lies” oyuncusu 2008 yılında ilk biyolojik kızını kucağına aldı. Kidman ve Urban ikinci kızlarını 2010 yılında “gebelik taşıyıcısı” aracılığıyla dünyaya getirdiler.

Kidman hamilelik ve doğurganlıkla ilgili deneyimleri konusunda açık sözlüdür.

Kidman, Avustralya’da yayınlanan “60 Minutes” programına verdiği bir röportajda “Başka bir çocuk isteyen ya da çocuk sahibi olmak isteyen herkes, doğurganlıkla mücadele ederken yaşadığınız hayal kırıklığını, acıyı ve kaybı bilir” dedi.

“Doğurganlık çok büyük bir mesele ve bu konuda konuşmaktan hiçbir zaman kaçmadım.”

Film yıldızına göre çiftin gebelik taşıyıcısı kullanma kararı çaresizlikten kaynaklandı.

Kidman yayın sırasında “Umutsuzca başka bir çocuk istediğimiz bir yerdeydik” dedi.

“Bu fırsat bizim için ortaya çıktı ve ben hamile kalamadım” diye ekledi.

Brooke Shields

Brooke Shields kısırlıkla mücadele etti. 2002’de hamile kalmadan önce birçok kez tüp bebek tedavisi gördü. İlk kızını kucağına aldıktan sonra Shields 41 yaşında doğal yollarla hamile kaldı.

Shields hamilelik yolculuğunu ve doğum sonrası depresyonla mücadelesini “Down Came the Rain: Doğum Sonrası Depresyonla Yolculuğum” adlı kitabında anlattı.

Shields kitabında, “Beyaz atlı prensiyle tanışmış ve evlenmiş olmasına rağmen gebe kalmakta zorlanıyordu,” diye yazdı. “Hayalinin büyük bir tıbbi yardım olmadan gerçekleşmeyeceğini anlamaya başladı.”

“Böylece doğurganlık tedavileri dünyasında uzun bir yolculuğa çıktı. Hiçbiri işe yaramadığında hayal kırıklığına uğradı ve depresyona girdi. Kendini başarısız hissetti.”

“Ve sonra bir gün, nihayet hamile kaldı. İnanamayacağı kadar heyecanlıydı. Harika bir hamilelik geçirdi ve mükemmel bir kız bebeği oldu. Nihayet anne olma hayali gerçek olmuştu. Ama rahatlamak ve mutlu olmak yerine tek yapabildiği ağlamaktı.”

Celine Dion

Celine Dion, başarısızlıkla sonuçlanan çok sayıda tüp bebek tedavisinin ardından 41 yaşında ikiz erkek çocuk dünyaya getirdi.

Şarkıcı altı yıl boyunca, hamile kalmaya çalıştı.

“Ben her zaman açık bir kitap oldum. Kendi durumumla başa çıkma yöntemim her seferinde bir adım atmaktır,” dedi Dion 2010 yılında “Good Morning America” ya. “Gebe kalmak istediğinizde ve yeniden ebeveyn olmak istediğinizde yeniden kutsanmak istediğinizde bu çok güzel bir şey. Ve benim için bunu paylaşmak aynı şeyi yaşayan diğer kadınlarla bağ kurmak anlamına da geliyor.”