Zeytinburnu’nda Kuru Yük Gemisi Batıyor

Zeytinburnu’nda Kuru Yük Gemisi Batıyor

İstanbul Boğazında demirli olarak Zeytinburnu açıklarında bekleyen gemi batmaya başladı. Geminin batma nedeni henüz açıklanmadı. İstanbul deniz polisi alarm durumuna geçti. Bereket adlı geminin etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı.

27 Ocak 2017 - 20:47

İstanbul boğazında bir geminin batmaya başlaması deniz polisini ve sahil güvenlik ekiplerini harekete geçirdi. Söz konusu bölgede çalışmalar sürüyor.

Zeytinburnu açıklarında demir atmış şekilde bekleyen gemi bilinmeyen bir nedenle batmaya başladı. Batmaya başlayan geminin Bereket adında olduğu öğrenildi. Gemi çevresinde yoğun güvenlik tedbirleri alınırken, denizde panik dolu anlar yaşandı. Geminin bir kısmının sulara gömüldüğünü görenler tarafından yetkililer konuyla ilgili bilgilendirildi. İhbarın alınmasıyla birlikte alarm durumuna geçen deniz polisi ve sahil güvelik kısa sürede, batmaya başlayan geminin bulunduğu noktaya intikal etti. Gerekli önlemler sonrasında gemiyi kurtarma faaliyetleri başladı. Fakat geminin kurtarılmak için herhangi bir istekte bulunmadığı bilgisi olayın en garip tarafı oldu.

Kuru yük gemisi olduğu ifade edilen gemi içerisinde personelin olmadığı da gelen haberler arasında yer aldı.

Zeytinburnu açıklarında bunlar yaşanırken, bölgeden geçen İstanbul Valisi Vasip Şahin otomobilinden indi ve yetkililerden konuyla ilgili bilgi aldı. Bir süre yetkililerle görüşen Vali Şahin, herhangi bir açıklama yapmadan yetkilerin yanından ayrıldı.

Bereket adlı kuru yük gemisinin neden battığının ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih...