Üsküdar Belediyesi Harekete Geçti, Kedi Evini Getirdi

Üsküdar Belediyesi Harekete Geçti, Kedi Evini Getirdi

İstanbullu hayvan sever gençlerin örnek davranışı sonrasında Üsküdar Belediyesi harekete geçti. Sokak kedileri için barınak yapmak isteyen gençlerin saldırıya uğradığı noktaya Belediye “kedi evi” getirdi.

11 Ocak 2017 - 16:36

İstanbul’un Üsküdar İlçesinde geçtiğimiz gün çok konuşulan bir olay yaşanmıştı. Kar yağışı nedeniyle sokak kedilerini korumak isteyen gençler kedilere barınak yapmak için kolları sıvadı. Fakat mahalle sakinlerinden iki vatandaş gençlerin bu örnek davranışına saldırıyla karşılık vermişti.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medyada tepki alan iki saldırgan kişi, gençlere engel olmaya çalışmıştı. Sosyal medyada yayılan görüntüler sonrasında Üsküdar Belediyesi harekete geçerek, sokak kedileri için “kedi evi” çalışması başlattı. Hazırladığı kedi evlerini tam da gençlerin tepki aldığı yere yerleştiren belediye ekipleri, saldırgan iki vatandaşa da en güzel cevabı vermiş oldu. Belediyenin bu davranışı vatandaşlar ve söz konusu sokakta ikamet edenler tarafından takdir topladı.

KEDİ EVİNİ BELEDİYE YAPTI

Üsküdar Belediyesi sosyal medyayı sarsan tepkiler ardından, zaman kaybetmeden harekete geçti.

Belediye’ye ait ekiplerin hazırladığı özel olarak üretilmiş, büyük bir kedi evi söz konusu sokağa yerleştirildi. Üsküdar Belediye’sinin bu duyarlı davranışı yine sosyal medya üzerinden konuşulmaya başlandı. Fakat bu def tepki değil, Belediye takdir edildi.

KEDİ EVİ GELDİ, GENÇLER AMAÇLARINA ULAŞTI

İki vatandaş tarafından kötü muameleye maruz kalan gençlerden biri yaşadıklarını sosyal medya hesabı üzerinden şu şekilde paylaştı: "Polis geldi, bize saldıranlar ne kadar hayvan sever olduklarını anlattılar. Şu an hallolmuş görünüyor. Teşekkürler herkese."

Sonrasında ise iki genç belediye tarafından getirilen kedi evini kaydederek, videoyu paylaştı. Video paylaşımına da şu cümleyi ekledi "Belediye kedi evi getirdi, mutlu son.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih...