Twitter’dan Trump’ı İma Eden Sözler, Yeni ABD Başkanının...

Twitter’dan Trump'ı İma Eden Sözler, Yeni ABD Başkanının Hesabı Kapatılabilir

Dünyada milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı Twitter ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya hesabını kapatabileceğinin sinyalini verdi. Bu imanın arkasında yatan neden ise Trump’ın sosyal medya kanalı Twitter üzerinden attığı nefret dolu mesajlar.

04 Aralık 2016 - 21:12

Geçtiğimiz günlerde ABD seçimlerinde sandıktan yeni başkan olarak çıkan Donalt Trump’ın Twitter hesabı nefret ve öfke içerikli twitlere sahne oluyor. Twitter yetkilileri Trump’ın hesabı üzerinden nefret içerikli mesajlar atması durumunda hesabını kapatabileceğini ima eden bir açıklama yaptı.

Sosyal medya kanallarından twitter üzerinden ırkçılık yapanlara gerekli cezanın verilmemesi konusunda eleştiriler her biraz daha artıyor.

Twitter üzerinden ırkçılık ve dini hakaret mesajları veren çok sayıda kullanıcı twitter hesaplarını kullanırken, bu durumlardan rahatsız olan da milyonlarca kullanıcı bulunuyor.

Twitter ise bu duruma dur demezken, sosyal medya kanalının satışı için görüştüğü alıcılarla bu konu yüzünden satışı gerçekleştirememe gibi bir durumla karşı karşıya kaldı. Twitter bir dönem trol hesapları silse de yeterli bir girişim gerçekleştirmedi.

Bu günlerde ise ABD'de yapılan seçimlerden sonra tartışma yeniden alevlendi. Twitter üzerinden ırkçı ve saldırgan ifadeler paylaşan yeni başkan Donald Trump'ın gündemin ortasında oturuyor.

Twitter yetkilileri ise konuyu takip ettiklerini ve Trump’ın devlet yöneticilerine de aynı ifadeleri kullanması durumunda yeni başkanın hesabını da sileceklerini ifade etti. Durumla ilgili gelişmeler ise ilerleyen günlerde kendini gösterecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...