Türk gençlerden Hacker ordusu kurulacak! 10 bin lira maaş

Türk gençlerden Hacker ordusu kurulacak! 10 bin lira maaş

Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı hazırlığı içerisinde olan hükümet Türk gençlerden hacker ordusu kurulacağını belirtti. Aylık 6-10 bin lira maaş verileceği belirtildi.

25 Aralık 2016 - 11:59

Türk gençlerden hacker ordusu kurulacak haberi gündeme bomba gibi düştü. Ekibe girecek olan geç hackerlere ise aylık 6-10 bin lira arasında maaş ödenmesi bekleniyor.

Son günlerde yaşanan siber saldırılara karşılık Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı hazırlığı içerisinde olan hükümet beyaz hacker adı altında bir grup kurmak için resmen harekete geçti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından test edilerek alınacak olan bilişimciler için ise aylık 6-10 bin lira arasında maaş ödenmesi de planlanıyor.

Başta FETÖ terör örgütü olmak üzere siber saldırıları önlemede genç hackerlerden alınacak olan destek ile yılda 90 milyon siber saldırıya maruz kalındığı tespit edilirken 15 Temmuz öncesinde ve sonrasında siber saldırıların yaklaşık 2.5 kar arttığı gözlemlendi. Türkiye'deki bilgisayarların %45'i siber saldırılara maruz kalırken, sistemi ele geçirilmiş bilgisayar oranında Türkiye dünya dördüncüsü konumunda.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan ise genç hackerlerin çalışma saatlerinin ise 7/24 olacağını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih...