Sonbaharla Saçlarınız Güçsüzleşmesin

Sonbaharla Saçlarınız Güçsüzleşmesin

Sonbahara girdiğimiz şu günlerde mevsim değişmekte ve saçlarımız direkt olarak bu hava değişiminden etkilenmektedir.

11 Eylül 2016 - 22:02

Sonbahara girdiğimiz şu günlerde mevsim değişmekte ve saçlarımız direkt olarak bu hava değişiminden etkilenmektedir. Sonbaharın saçlarınıza zarar vermemesi için ne yapılması gerektiği konusunda sizler için bir araştırma yaptık.

Öncelikle saç uçları kırıkları aldırılması gerekiyor. Çünkü saç kendini besleyemeyecek ve dökülmeler fazlalaşacak. Ayrıca eğer saç boyası kullanıyorsanız saçınızı bir ton koyu renge boyamanızı öneriyoruz. Çünkü boya saçın tıpkı kıyafet gibi sararak dış etkenlerden zarar görmesini engelliyor. Burada dikkat edilmesi gereken sarı ve tonları, çünkü saç boyalarının açık ton için içerisinde saça zarar veren maddeler bulunuyor. Bu nedenle daha koyu tonlarda bir boya saçınızı koruyacaktır.

Sonrasında saçınızın nemli kalmasına dikkat etmek gerekiyor. Nem için gerekli olan maskeler ve saçın bakımı için evde hazırlayacağınız bakım kürleri de saçlarınızı beslemeye yardımcı olacaktır. Kullanacağınız malzemeler yumurta sarısı, zeytinyağı, sarımsak ve bal işte bu mucizevi malzemeler ile birer ölçek hazırlanacak karışım ile güçlü ve bakımlı saçlara kavuşmak çok kolay. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise seçilecek şampuanın doğal olması. Ayrıca saç düzleştiriciler özellikle ince telli saçlara zarar vermektedir. Bu nedenle eğer saçlarınız ince telli ise saç düzleştirici yerine keratin kullanmayı tercih edin. Keratin saçı besler ve saçın yıkandıktan sonra düz kalmasını sağlar.

Ayrıca saç bakım kremleri de banyodan sonra kullanılabilir. Durulanmayan bakım kremleri saçın bakımlı ve güzel olmasını sağlamaktadır. Bu yılın saç modelleri arasında atkuyruğu modelleri dikkat çekiyor. Ayrıca kısa saçlar için de dağınık modası başlıyor. Kahve tonları ise sonbahar mevsiminin vazgeçilmez renk tonu olarak yerini almış. Saçın doğallığını korumaya destek olan saç maskeleri saçın yapısına göre ince telliler ve kalın tellilere göre farklı seçeneklerde olabilmektedir.

Saç bakımı için ayrıca dikkat edilmesi gereken dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığının kazanılmasıdır. Yetersiz beslenme saç köklerini zayıflatarak güçsüz cansız saçların oluşmasını sağlar. Özellikle günde birkaç tane badem ve ceviz yemek saça canlılık kazandıran formüldür. Saçın güzelliği yüzün de canlı ve güzel görünmesini sağlayan önemli bir faktördür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...
Bingöl'de Bir Astsubayın Aracında 2 Kilo Esrar Yakalandı
Bingöl'de Bir Astsubayın Aracında 2 Kilo Esrar Yakalandı