Şırnak’ta Askeri Hareketlilik Operasyon Mu Başladı?

Şırnak'ta Askeri Hareketlilik Operasyon Mu Başladı?

PKK’lı teröristlerin imha edilmesi için Ocak tarihinde Şırnak’ın Küpeli dağı’nda başlatılan operasyonlar devam ediyor. Hava destekli olarak yürütülen operasyonlarda büyük başarı sağlanırken, bir yandan da bölgeye asker sevkiyatı sürüyor.

08 Ocak 2017 - 23:29

4 Ocak günü, Şırnak’ın Küpeli Dağı’nda Şırnak merkezde bulunan 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı tarafından başlatılan operasyonlar devam ediyor. PKK’lı teröristlerin imha edilmesi için  hava destekli olarak başlatılan operasyonlara karadan da asker sevkiyatı sürüyor.

SİİRT’TEN ASKER SEVKİYATI YAPILDI

Şırnak’ın Küpeli Dağı’nda saklanan PKK’lı teröristlerin imha edilmesi için 4 Ocak günü başlatılan terör operasyonu tüm hızı ile devam ediyor. 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı tarafından başlatılan operasyonlara bölgede bulunan çok sayışa askeri birlik de katılıyor. Hava destekli operasyonda hedef, kış üstlenmesi için mağaralara saklanan PKK’lı teröristlerin imha edilmesi. Hem havadan hem de karadan bölgeye asker sevkiyatı devam ederken, operasyonun alanının da giderek genişlediği öğrenildi. Operasyonun sadece Küpeli Dağı ile sınırlı kalmadığı aynı zamanda Çınaf dağının da bir kısmında operasyonların devam ettiği öğrenildi. Sadece Şırnak’taki askeri birlikler değil, operasyona Siirt'teki özel birliklerinde katıldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Operasyonlarda askerler kötü hava koşullarına rağmen her yerde didik didik teröristleri arıyor. Havadan da Skorski, Kobra ve Atak Helikopterleri ile operasyonlara destek veriliyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih...