Okul Kantinin Çatısı Çöktü

Okul Kantinin Çatısı Çöktü

Manisa’da yoğun kar yağışı görünmez kazalara neden oldu. Kentte eğitim ve öğretime devam eden bir okulun kantin çatısı çöktü. Karın ağırlığına dayanamayarak çöktüğü ifade edilen çatı kazasında can kaybı ve yaralanan olmadı.

10 Ocak 2017 - 15:15 - Güncelleme: 10 Ocak 2017 - 18:44

Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı trafik kazaları yanı sıra, önceden tahmin edilemeyen görünmez kazalara da sebep oldu. Yurdun birçok yerinden pazar yeri çatılarının çöktüğü haberleri gelirken, bir kaza haberi de Manisa’dan geldi.

İLKOKUL KANTİNİN ÇATISI ÇÖKTÜ

Görünmez kaza Manisa’nın merkez ilçeleri arasında yer alan Şehzadeler İlçesinde meydana geldi. Toplam iki bin ilköğretim seviyesindeki öğrencinin eğitime devam ettiği Akşemsettin İlkokulu'nda yaşanan kazada, okulun kantin çatısı çöktü. Özellikle bu sabah saatlerinde etkisini arttıran kar yağışına kantin çatısı dayanamadı.

ÖĞRENCİLERİN DERSTE OLMASI FACİAYI ENGELLEDİ

Okulda eğitimlerine devam eden öğrencilerin derste olması ise büyük bir facianın önüne geçti. Çatının çökme anında içeride kantin personeli de bulunmamaktaydı. Fakat kantin binasının yanında güvenlik görevlileri için hazırlanmış bir nöbet kulübesi yer almaktaydı. İşte bu güvenlik kulübesi çatının çökmesinden etkilenerek yan yattı. Kulübe içerisindeki güvenlik görevlisi çökme anında zorlukla dışarıya kaçabildi.

Yaşadığı o korku dolu dakikaları anlatan güvenlik görevlisi Hafize Yüksel ne olduğunu anlayamadığını, her şeyin bir anda geliştiğini ifade etti. Öğrencilerin teneffüste olmamasının büyük bir faciayı önlediğini belirten güvenlik görevlisi, kazanın ucuz atlatıldığını da sözlerine ekledi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...