MEB 30 Bin Öğretmen Alımı Yapacak mı? Başvurular Ne Zaman...

MEB 30 Bin Öğretmen Alımı Yapacak mı? Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Binlerce öğretmen adayı tarafından merak ve heyecanla beklenen o haber geldi. 2017 yılının yaz aylarında MEB 30 Bin Öğretmen Alımı Yapacak haberleri gündeme gelmeye başladı. Yaz aylarında 60 bin personel alımı yapılacağı hükümet tarafından duyurulmuştu. Yetkililerden alınan son bilgilere göre bu alımların büyük çoğunluğu öğretmenlerden yapılacak. MEB bu alımlarla 30 bin öğretmen alacak. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin öğretmen alımı ne zaman yapılacak?

09 Ocak 2017 - 10:38

MEB tarafından 2017 yılında 30 bin öğretmenin ataması yapılacağı haberi öğretmen adaylarını heyecanlandırdı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yeniden kamu personeli planlamasına giden hükümet, 2017 yılında 60 bin personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alımların 30 bininin MEB tarafından yapılacak olması heyecan verdi.

MEB 30 BİN ÖĞRETMEN ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Alımların Haziran ve Temmuz aylarında yapılması beklenirken, yine geçtiğimiz Eylül ayında yapılan sözleşmeli öğretmenlik usulü yapılacağı öğrenildi. Öğretmen adaylarına 20 tercih hakkı verilecek ve atanmak istedikleri yerleri yazmaları istenecek. Öğretmenler 4 yıl sözleşmeli olarak çalıştıktan sonra kadroya alınacak.

HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPILACAK?

Bakanlık bu yıl okul öncesi eğitime ve yabancı dil hazırlık sınıfı projelerini zorunlu hale getireceği için bu yıl en çok alımların okul öncesi ve İngilizce öğretmenliği branşlarında yapılacağı öğrenildi. En çok atama yapılacak olan diğer branşların ise sınıf öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi, ilköğretim matematik, özel eğitim bölümleri olduğu öğrenildi.

 

 Editör: Umut OKATMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...