Küçük Kandil’de 1 Yılda Yaşananların Özeti

Küçük Kandil’de 1 Yılda Yaşananların Özeti

Küçük kandil olarak adlandırılan bölgede TSK düzenlediği operasyonlarla terör örgütü PKK’ya büyük darbeler vurdu. PKK’nın beşeri sermayesinden finans sermayelerine kadar farklı alanlarda düzenlenen operasyonlar PKK’yı iyice zayıflattı.

09 Ocak 2017 - 15:54

Son bir yıl içinde TSK tarafından Küçük Kandil olarak adlandırılan bölge çember içine alındı. Terörle mücadele kapsamında bölgede büyük yol kat edildi. Terörle mücadele operasyonları aralıksız devam ederken bir sene içerisinde Lice, Kulp, Hazro, Kocaköy ve Hani kırsalı bölgelerinde 26 defa sokağa çıkma yasağı uygulandı. Örgütün finans kaynakları arasında bulunan uyuşturucu kanalı resmen göçertildi.

OPERASYONLARLA PKK’YA BÜYÜK DARVELER VURULDU

JÖH ve PÖH’lerin ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda Diyarbakır’ın Lice, Kulp, Hazro, Kocaköy ve Hani ilçelerinde, terör saldırılarında kullanılmak üzere hazırlanmış çok sayıda bomba yüklü araç kontrollü şekilde imha edildi. Bunun yanı sıra el yapımı patlayıcı imalatında kullanılan malzeme ve tuzaklanan patlayıcılar tespit edilerek terör saldırılarının önüne geçildi.

Diyarbakır’a bağlı ilçelerden olan ve “Küçük Kandil” olarak anılan Lice, Kulp, Hazro, Kocaköy ve Hani ilçe kırsallarında 1 sene içinde 26 defa sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar icra edildi. Operasyonlar kapsamında örgütün sözde yöneticileri de dahil ortalama yüz kadar terörist etkisiz hale getirildi.

Son yılların en büyük darbesini geçen yıl bölgeye düzenlenen operasyonlarla alan terör örgütü, bölgedeki varlığını sürdüremez hale geldi.

26 defa sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgede güvenlik güçleri başarılı operasyonların altına imza attı. Sokağa çıkma yasakları vatandaşların operasyonlardan etkilenmemesi ve zarar görmemesi adına hayata geçirildi.

Terörle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığınca aranmakta olan “terör suçluları listesi” içerinde bulunan sözde PKK liderleri de yakalanarak, etkisiz hale getirildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...