Kış Lastiği Takmayanlar Yandı!

Kış Lastiği Takmayanlar Yandı!

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsayan kış lastiği uygulamasına uymayan işletmelere ceza yağacak. 1 Aralık 2016 tarihinde başlayan kış lastiği kullanma zorunluluğunda yeni yılda uygulanacak cezalar zamlandı. Kış lastiği takmayan ticari araçlara yeni yılda kesilecek ceza 625 TL’ye yükseldi.

31 Aralık 2016 - 19:06 - Güncelleme: 31 Aralık 2016 - 19:54

Yeni yılda şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar kış lastiği takmadıkları takdirde büyük cezalar ödemek zorunda kalacak. Geçen yıl 602 TL olan kış lastiği takmama cezası yılın ilk gününden geçerli olmak üzere 625 TL olarak uygulanacak. Bunun yanı sıra zorunluluğa uymayan ticari araçların ilgili yönetmelik kapsamında yola çıkmasına da izin verilmeyecek.

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık 2016 tarihinde başlamıştı.

Maliye Bakanlığı 2017 yılı için kuralları ihlal eden araç sahiplerine uygulanacak ceza tutarlarını yeniden değerlendirdi ve cezaya 3,83 oranında zam yaptı. Söz konusu ceza oranları ise 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile yürürlükte olacak.

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu kış lastiği kullanımına dikkat edilmesi konusunda hem vatandaşları hem de ticari araç sahiplerini uyardı. Mevsime uygun lastik kullanımının yüksek performans için gerekli olduğunu bildiren federasyon yönetim kurulu başkanı, bu şekildeki zorunluluklarla trafik kazalarının önüne geçileceğinin de altını çizdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih...