Kayseri’de saldırıyı gerçekleştiren terörist Çektar

Kayseri'de saldırıyı gerçekleştiren terörist Çektar

Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerlerimizi taşıyan halk otobüsüne yapılan hain saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı teröristin kimliği belli oldu.

17 Aralık 2016 - 19:25

Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerlerimizi taşıyan halk otobüsüne yapılan hain saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliği açıklandı. "Çektar" ve "Botan" kod adlarını kullanan PKK'lı teröristin bütün bağlantılarının araştırıldığı vurgulandı.

Kayseri'de sabah saatlerinde düzenlenen hain terör saldırısının ardından yürütülen soruşturma kapsamında ilk bilgiler geldi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristin PKK'lı olduğu, üzerinden sahte kimlik çıktığı tespit edildi. PKK'lı teröristin kimliğinin Çektar" ve "Botan" kod adlarını taşıdığı belirlendi ancak ismi açıklanmadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ olay yerinde incelemelerde bulunurken son gelen bilgiler ışığında olayla ilgili olarak 7 kişinin gözaltına alındığı ve halen 5 kişinin daha arandığı tespit edildi. Saldırıda kullanılan aracın ise 71 plakalı bir araç olduğu daha önceden açıklanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AVM'lere Verilen Süre Doluyor! Revir İçin Son Gün 26 Şubat!
AVM'lere Verilen Süre Doluyor! Revir İçin Son Gün 26 Şubat!
Dünyada Çok Nadir Görülen Olay! Keçi Kuzu Doğurdu
Dünyada Çok Nadir Görülen Olay! Keçi Kuzu Doğurdu