Kayseri 1. Komando Tugayı’nda 5 günde 23 kahraman şehit asker

Kayseri 1. Komando Tugayı'nda 5 günde 23 kahraman şehit asker

Kayseri'de bulunan 1. Komando Tugayı'nda son 5 günde 23 şehit haberi geldi. Kahraman askerlerimizin çoğunun Suriye'de Fırat Kalkanı operasyonunda görevli olduğu kaydedildi.

23 Aralık 2016 - 12:56

Kayseri'de bulunan 1. Komando Tugayı'nda son 5 günde yaşananlar büyük bir hazin öyküyü de beraberinde getirdi. Son 5 günde acı haberlerle sarsılan Kayseri 1. Komando Tugayı'na 23 şehit haberi geldi.

Geçtiğimiz hafta sonunda Kayseri Talas Bulvarı'nda çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu halk otobüsüne düzenlenen hain terör saldırısı sonrasında 14 askerimiz şehit olurken 1'i sivil olmak üzere 56 vatandaşımız da yaralanmıştı. Hain bombalı saldırının hemen ardından ise PKK terör örgütüne Suriye'de Fırat Kalkanı operasyonunda en ağır darbeyi vuranda Kayseri Komando Tugayı olduğu ifade edildi.

1965 yılında kurulan Kayseri'deki 1. Komando Tugayı'nda acı haberler de peş peşe geldi. Suriye'de halen devam etmekte olan Fırat Kalkanı operasyonunda terör örgütü IŞİD'e en ağır darbeler vurulmaya devam ediyor bilgileri peş peşe geldi. IŞİD tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 16 askerimizden 9'unun Kayseri Komando Tugayı'ndan o bölgeye giden askerler olduğu ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih...