Kar Balık Fiyatlarını da Etkiledi Hamsiye Zam Geldi

Kar Balık Fiyatlarını da Etkiledi Hamsiye Zam Geldi

Türkiye’nin her yerinde etkili olan kar yağışı nedeni ile balık fiyatlarına da zam geldi. Uzun zamandan bu yana özellikle Karadeniz bölgesinde hava koşullarının olumsuz olması nedeni ile hamsi fiyatlarına zam geldi. Kar yağışının ardından hamsinin kilosu 15 lira olurken, mezgit ise 22 lira oldu.

09 Ocak 2017 - 00:51

Balık fiyatları, Karadeniz’de devam eden olumsuz hava koşulları nedeni ile zamlandı. Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak bir açıklama yaparak, denizde olumsuz hava koşulları nedeni ile balık avcılığının mümkün olmadığını dile getirdi.

HAMSİYE ZAM GELDİ

Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeni ile bir süreden bu yana Karadeniz’de balık avlamanın mümkün olmadığını bu nedenle de bundan sonrasında vatandaşların balığı biraz daha pahalıya yiyeceğini belirtti. Hava koşullarının hala olumsuz devam etmesi nedeni ile tezgahlarda balıkların tükendiğini bu nedenle de fiyatların yükseldiğini söyledi. Kısa sürede havaların normale dönmesini umduklarını belirten Bayrak, fiyatların yeniden ancak bu şekilde düşeceğini söyledi.

BALIKÇILAR DA HAVALARDAN ŞİKAYETÇİ

Tezgahta balık kalmadığından dolayı şikayetçi olan balıkçılar da hem havaların kötü olmasından dolayı yaşanan fiyat artışından hem de satış yapamamaktan şikayet etti. Sadece hamside değil diğer balık türlerinde de aynı tablonun yaşandığını belirten balıkçılar, kısa süre içinde havalar açılmazsa tezgahlarda balıkların tükeneceğini de dile getirdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...