Kapaklı Diyaliz Merkezi’nde Hepatit C skandalı

Kapaklı Diyaliz Merkezi'nde Hepatit C skandalı

Tekirdağ''da bulunan Kapaklı Diyaliz Merkezi'nde yaşanan olayda 18 hastada Hepatit C virüsüne rastlandı. Bölgenin karantinaya alındığı kaydedildi.

12 Ekim 2016 - 03:46

Tekirdağ'ın kapalı bölgesinde tedavi gördüğü belirtilen 18 hastada Hepatit C virüsüne rastlanması şaşkınlık yarattı. Ancak gerçekler daha sonra ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçiren bu olayın Türk Böbrek Vakfı'na büyük bir gölge düşüreceği belirtildi.

Kapaklı Diyaliz Merkezi'nde yaşanan akıl almaz olayda daha önce Ağustos ayında da tedavi gören 4 hastaya virüs bulaştığı tespit edilmişti. Türk Böbrek Vakfı yetkilileri ise yaşananlar sonrasında Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü'ne yazı göndererek Hepatit C virüsü bulaşan hasta sayısında artış yaşanmasından dolayı endişeli olduklarını iletti.

Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü ekipleri ise Kapaklı Diyaliz Merkezi'nde yaptıkları incelemeler sonucunda 18 hastada Hepatit C virüsü olduğunu tespit etti. Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden gelen raporlar doğrultusunda ise bu sayıda artış yaşanabileceği de bekleniyor.

Kapaklı Diyaliz Merkezi

Tekirdağ Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut ise ilk açıklamasında, "Yapılan incelemeler sonucunda 18 hastada Hepatit C virüsü virüsüne rastlandı ve bu doğrultuda hastaların tedavisine hemen başlandı. Sadece tedbir olarak hasta kabulünü şimdilik durdurduk. Bunlar sadece önlem içindir" ifadelerini kullandı.

Karantina önlemlerinin alındığı Kapaklı Diyaliz Merkezi'nde Hepatit C virüsü bulaşma nedeninin ise araştırıldığı kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...
Bingöl'de Bir Astsubayın Aracında 2 Kilo Esrar Yakalandı
Bingöl'de Bir Astsubayın Aracında 2 Kilo Esrar Yakalandı