İzmir’de Çarşamba Günü Okullar Tatil

İzmir'de Çarşamba Günü Okullar Tatil

Kar yağışı İzmir’de de kendini hissettirdi. Don ve buzlanma uyarısı sonrasında İzmir Valiliği Çarşamba günü okulların kar tatili yapacağını duyurdu.

10 Ocak 2017 - 18:41 - Güncelleme: 10 Ocak 2017 - 20:28

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İzmir’i don ve buzlanmaya karşı uyardı. Uyarı ardından İzmir Valiliği okulların yarın tatil edildiğini açıkladı.

Yoğun kar yağışı sonrasında buzlanma ve don olaylarının meydana gelmesi İzmir’de eğitim ve öğretime bir günlük ara verilmesine neden oldu. İzmir Valiliği 11 Ocak 2017 tarihinde okulların bir gün süre ile tatil olmasına karar verdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise okulların tatil edildiğini sosyal paylaşım sitelerinden olan twitter adresinden açıkladı. Twitter hesabından “Kar yağışı dolayısıyla oluşan don ve buzlanma nedeniyle ulaşım güvenliği bakımından eğitim öğretime Çarşamba günü ara verilmiştir” ifadelerini kullanan Ömer Yahşi, öğrencilerin sevince boğdu. Twitter mesajını gören öğrenciler ilginç yanıtlarla Yahşi’ye teşekkürlerini iletti.

METEOROLOJİ UYARDI, VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İzmir’de etkili olan kar yağışı ardından bu gece buzlanma ve don olaylarının meydana gelmesini beklediğini açıkladı. Açıklama ardından Valisi Erol Ayyıldız harekete geçerek, flaş bir kararla yarın okulların tatil edilmesine karar verdi. İzmir kent merkezinde bulunan tüm okullar yarın yani 11 Ocak 2017 tarihinde tatil olacak.

İZMİR VALİLİĞİ KAR TATİLİNİ RESMİ İNTERNET SİTESİNDE AÇIKLADI

İzmir Valiliği de tatil kararını resmi web sitesinden duyurdu. Valilik açıklamasında, "Aşırı don ve buzlanmanın ve de kar yağışının araç ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak İzmir il genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullarda 11 Ocak 2017 tarihinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel aynı tarihte idari izinli sayılacaktır" denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...