İzmir’de 5 Adliye Personeli Gözaltına Alındı

İzmir'de 5 Adliye Personeli Gözaltına Alındı

İzmir Adliyesi önünde düzenlenen bombalı terör saldırısı ardından gözaltına alınan şahıslardan 5 şüpheli şahsın adliye personeli olması akıllara teröristler içeriden yardım mı aldı sorusunu getirdi.

07 Ocak 2017 - 14:53

İzmir Adliyesi önünde bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında 18 şahıs gözaltına alındı. Alınan bilgilere göre gözaltında bulunun 18 şahıstan 5 tanesinin adliye personeli olduğu ifade edildi. 5 adliye çalışanı ve diğer şüpheli şahıslar hakkında araştırmalar devam ediyor.

TOPLAM 18 ŞAHIS GÖZALTINDA

İzmir Adliyesi C kapısı önünde düzenlenen terör saldırısı sonrasında soruşturma derinleştirildi. Saldırı sırasında bir polis memuru ve bir adliye personeli yaşamını yitirmişti. Soruşturma kapsamında İzmir Adliyesi personelinden de 5 çalışan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Saldırı ve teröristlerle bağlantısı olup olmadığı incelenen 18 şahıs hakkında inceleme ve araştırmalar sürüyor.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bunların yanı sıra terör eylemi gecesinde İzmir Adliyesinde farklı birimlerde görevli bulunan Büro Emekçileri Sendikası İzmir Şubesine kayıtlı 5 şahsında gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan kişilerin sendikanın işyeri temsilcisi B.O., N.S., T.Ç., E.D. ve N.A. olduğu ifade edildi.

SENDİKA AÇIKLAMA YAPTI

Büro Emekçileri Sendikası İzmir Şubesi söz konusu kişilerin gözaltına alınması sonrasında açıklama yaptı. Gözaltına alınan sendika üyelerinin terör saldırısı ile ilgili mi yoksa farklı bir suçtan mı gözaltında bulunduklarını bilmediklerini ifade eden Şube Başkanı Musa Sever, sendika olarak her türlü şiddete karşı olduklarına vurgu yaptı. İzmir Adliyesine yönelik saldırıyı lanetlediklerini de belirten Sever, gözaltına alınanların saldırıyla ilgilerinin olmadığını düşündüklerini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...