İstanbul yarın 30 Kasım Çarşamba okullar tatil mi hava durumu

İstanbul yarın 30 Kasım Çarşamba okullar tatil mi hava durumu

İstanbul'da bu gece kar yağışı var. İstanbul 30 Kasım Çarşamba anlık hava durumu haberimizde. İstanbul'da yarın 30 Kasım Çarşamba okullar tatil olacak mı?

29 Kasım 2016 - 17:19 - Güncelleme: 29 Kasım 2016 - 19:47

İstanbul kar yağışına hazır. Bu geceden itibaren İstanbul'da kar yağışları yükseklerde görülecek ve diğer yerlerde ise sulu kar olacak. Bu gece saatlerinden itibaren özellikle Anadolu Yakası'nda yüksek yerlerde kar yağışları bekleniyor. Peki İstanbul'da yarın okullar tatil olacak mı? 30 Kasım Çarşamba İstanbul'da okullar tatil mi?

Son hava durumu raporları doğrultusunda İstanbul'da yoğun bir kar yağışı olmasa da fırtına ile birlikte tipi görülecek. İstanbul'da 2 gündür aralıksız devam eden şiddetli yağışlar etkisini arttırarak devam ederken ara ara yükseklerde sulu karda görülecek. Çarşamba gününde ise sıcaklıklar 1 dereceye kadar düşecek.

AKOM gece saatlerinde sulu kar beklendiğini resmen açıkladı. Gün içerisinde ise dolu yağışının görülme olasılığı da oldukça yüksek. Peki İstanbul'a kar yağacak mı ne zaman?

İstanbul'da şu an için etkili bir kar yağışı beklenmiyor ancak yükseklerde görülecek olan sulu kar ile birlikte sıcaklıklarda ani sert düşüşler yaşanacak.

AKOM'DAN SON DAKİKA

İstanbul'da dün sabah saatlerinde başlayan ve gece etkisini artıran yağmur halen devam ediyor. Yetkililer trafiğe çıkacak olan İstanbulluları aşırı hız yapmamaları konusunda uyarıyor. İstanbul'da yoğun bir trafik beklenirken yetkililer de vatandaşlardan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi.

İSTANBUL'DA YARIN 30 KASIM ÇARŞAMBA OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği'nden henüz konu ile ilgili olarak net bir açıklama gelmezken yarın yani 30 Kasım Çarşamba gününe ait bir tatil haberi geldiğinde burada sizinle paylaşacağız.

Hava Durumu 30 Kasım Çarşamba

Meteoroloji'den gelen son uyarıda ise:

Yağışların İç Kesimlerde Kar Yağışına Dönüşmesi Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Halen ülkemiz genelinde yağmur ve sağanak şeklinde etkili olan yağışların, bu gece Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte önce Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde, yarın (Çarşamba) Marmara’nın doğusu, İç Ege, Karadeniz’in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu ile Göller yöresinin yükseklerinde kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının yarın (Çarşamba) özellikle Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusunda (10-20 cm, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer 30 cm)olması bekleniyor. Kar yağışının Perşembe günü Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Göller yöresinde aralıklarla etkisini sürdüreceği, özellikle Doğu Anadolu bölgesinde yoğun olacağı (10-20 cm, yükseklerinde yer yer 30 cm) tahmin ediliyor.

Başlama-Bitiş Zamanı

29.11.2016 22:00 - 01.12.2016 23:59 TSİ

Hadisenin Şiddeti

Yoğun Kar

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih...