İstanbul’da Yılbaşı Gecesi 17 Bin Polis Görev Başında

İstanbul’da Yılbaşı Gecesi 17 Bin Polis Görev Başında

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yılbaşı gecesi için özel tedbirler aldı. İstanbul’da yılın son gecesinde 17 bin polis huzur ve asayişin sağlanması için görev başında olacak. Güvenlik önlemleri ve vatandaşların yeni yıla daha huzurlu girmesi için bazı ilçelere araçla girişler yasaklandı.

30 Aralık 2016 - 16:31

Yılbaşı akşamı için özel güvenlik tedbirleri alınacak. Vatandaşların huzur içinde yeni yıla girmesini hedefleyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü o gece 17 bin personelle İstanbul’da kuş uçurtmayacak. Güvenlik önlemleri kapsamında 7 ilçeye 24 saat geçerli olmak üzere giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Emniyetten yapılan açıklamaya göre giriş yapılmayacak İstanbul ilçeleri şöyle: Sarıyer, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Bakırköy ve Kadıköy.

Bu ilçelere giriş yasağı 31 Aralık sabah sekiz itibari ile başlayacak, 1 Ocak sabah sekize kadar devam edecek. Vatandaşların bu yasaklara uymalarını isteyen yetkililer, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması adına bu tedbirlerin uygulanacağını açıkladı.

Bu güvenlik önlemlerinin yanı sıra İstanbul genelinde yılbaşı akşamında toplam 17 bin polis memuru görev başında olacak. 17 bin polisten 5 bin kadar polisin Taksim’de bulunacağını bildiren Güven Timleri Şube Müdür Yardımcısı, özellikle ulaşım noktalarında güvenliğin en yüksek seviyeye çıkarılacağını belirtti.

İlçe merkezlerinde ve eğlence mekanlarına yakın noktalarda polis ekiplerinin tüm gece görevli olduklarını söyleyen Güven Timleri Şube Müdür Yardımcısı Zafer Baybaba, Taksim’de canlı yayın aracının, 96’sı sabit güvenlik kamerasının, 46’sı hareketli güvenlik kamerasının tüm gece meydanı kontrol altında tutacağını açıkladı. Bunların yanı sıra Taksim’de 40 farklı noktada arama ve kontrol polisleri bulunacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...