IŞİD’in elinde kaç Türk askeri var

IŞİD'in elinde kaç Türk askeri var

Terör örgütü IŞİD'in elinde Türk askerlerinin olduğu iddialarının hemen ardından Milli Savunma Bakanı Fikri Işık açıklamalarda bulundu.

24 Aralık 2016 - 02:40

Terör örgütü IŞİD'in elinde Türk askerlerinin olduğu iddiaları gündemde geniş yer buldu. Türk askerlerinin infaz edildiği yönündeki iddialar için ilk açıklamayı yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık bu konuda tamamen seferber olduklarını dile getirdi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, IŞİD'in elinde Türk askerlerinin bulunduğu iddialarına açıklık getirdi. Türk askerlerinin infaz edildiği iddiası ve yayınlanan videolar için açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 3 askerin örgütün elinde olduğunu kabul etti.

Fikri Işık, DEAŞ'ın elinde şu ana kadar 3 tane askerimizin olduğunu ifade ederek onları geri almak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını dile getirdi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık açıklamasında, "Şu anda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Allah'a hamd olsun El Bab'ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi'ni DEAŞ'tan temizledik. En kritik nokta ele geçirildi ama önümüzde daha yapacak işlerimiz var. Bu ülkede, bu kritik süreçte bölgemizde bütün dengelerin değiştiği, bütün kartların yeniden karıldığı bu dönemde herkesin sorumlu davranması gerekiyor. Bir taraftan terör örgütlerinin Türkiye'yi çekmek istediği tuzaklara karşı hepimiz çok dikkatli olmalıyız, diğer taraftan da birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak hiçbir harekete girişmemeliyiz, tevessül etmemeliyiz" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercih...