Hacker Yarışması Başlıyor! Binlerce Başvuru Yapıldı

Hacker Yarışması Başlıyor! Binlerce Başvuru Yapıldı

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu siber saldırılara karşı kendi hacker ordusunu kuracağını açıkladı. Açıklama ardından BTK’na binlerce Türk Hacker adayı başvuru yaptı. Kurum seçmelerin 20 Ocak 2017 tarihinde başlayacağını duyurdu.

15 Ocak 2017 - 02:20 - Güncelleme: 15 Ocak 2017 - 11:48

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumunun “yasal hacker ordusu” hazırlıklarında sona geliniyor. Kurumun geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ardından heyecanlanan hacker adayları zaman kaybetmeden başvurularını yaptı.

YARIŞMA 20 OCAK 2017 TARİHİNDE

 Yasal hacker ordusuna katılmak için dünyanın dört bir yerinden binlerce aday başvuru yaptı. Hacker timinin oluşturulması için yapılacak seçmeler içinde artık geri sayım başladı. 20 Ocak 2017 tarihinde başlayacağı ifade edilen yarışmanın yirmi dört saat devam edeceği açıklandı. “Yasal hacker ordusu” kapsamında görev almayı hedefleyen genç beyinler işte bu 24 saat içerisinde tüm yeteneklerini sergilemeye hazırlanıyor.

DÜNYANIN HER YERİNDEN BAŞVURU YAPILDI

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu yaptığı açıklamada başvuruların sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir köşesinden yapıldığını açıkladı. Kurumdan yapılan açıklamada başvuru sayısının 25 bini bulduğu belirtildi. Başvuru yapanların ise 15 ile 18 yaş aralığında olduğu ifade edildi.

Seçmelerden geçmeyi başaran genç yetenekler Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi bünyesinde çalışmaya başlayacak. Bunun yanında seçmelerde kendini gösteren adaylar Ulusal Siber Güvenlik Gönüllüleri Platformu tarafından değerlendirilecek.

ADAYLAR BİLGİ VE BECERELERİNİ GÖSTERECEK

BTK Başkanı Fatih Sayan “yasal hacker ordusu” hazırlıklarıyla ilgili yaptığı açıklamada, yarışmanın gelişimi ile ilgili bilgiler aktardı. Yarışmanın online olarak yapılacağını bildiren Sayan, adayların önceden belirlenmiş şartlar çerçevesinde yeteneklerini sergilemelerini isteyeceklerini ve tüm hacklemelerin test edileceğini paylaştı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...