Cumhurbaşkanı Talimatı Verdi, Kanser Hastalarına Özel Hastane...

Cumhurbaşkanı Talimatı Verdi, Kanser Hastalarına Özel Hastane Kapısı Ücretsiz

Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş kanser hastalarına müjdeli bir haber verdi. Artık devlet kanser hastalarının özel hastanelerde yaptığı tedavi ve ameliyat ücretlerini ödeyecek.

05 Aralık 2016 - 15:00

Devlet kanser hastalarını rahatlatacak bir girişime imza attı. Artık özel hastanelerde kanser tedavisi olan ya da ameliyat olan hastaların hastane masrafları devlet tarafından ödenecek.

Sağlık Bakanlığı bir ilke imzasını atan kararla, özel hastanelerde gerçekleşen kanser hastalarının ameliyatları ve tedavilerinin ücretlerini üstlendiğini duyurdu. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş uygulama hakkında detaylı bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Türkiye’de hastaların en çok kanser cerrahisi ve bazı özel ortopedik özel cerrahi operasyonlarda özel hastaneleri tercih ettiklerini belirlediklerini ifade eden Sağlık Bakanlığı Müsteşarı, insanların bu operasyonlar için ellerinde olan tüm parayı ve mal varlıklarını harcadıklarını söyledi. Bu durum karşısında devlet yeni bir uygulama ile vatandaşları rahatlatmak için bir adım attı.

CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERDİ, BİZDE SGK İLE KONU ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı, Cumhurbaşkanı’nın kanser ameliyatlarından özel hastanelerin fark almaması için talimat verdiğini ve bu doğrultuda SGK ile çalışmaların devam ettiğini ifade etti.  yeni uygulama ile özel hastanelere devlet tüm masrafları ben karşılarım yeter ki kanser hastası vatandaştan para almayın diyecek.

Bunun yanı sıra uygulamaya girecek yeniliklerle acil servisler, yoğun bakım, organ nakli ve kanser cerrahisi tedavileri de SGK’la anlaşması bulunan özel hastaneler bünyesinde ücret alınmadan verilmiş olacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...
Bingöl'de Bir Astsubayın Aracında 2 Kilo Esrar Yakalandı
Bingöl'de Bir Astsubayın Aracında 2 Kilo Esrar Yakalandı