11 ilde internet ve mobil iletişim neden kesildi?

11 ilde internet ve mobil iletişim neden kesildi?

Doğu ve Güneydoğu'da yer alan 11 ilde; Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Van, Elazığ, Tunceli, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis ve Adıyaman'da internet ve mobil iletişim dünden beridir yok.

27 Ekim 2016 - 14:34

Doğu ve Güneydoğu'da yer alan 11 ilde dün başlayan internet kesintisi 27 Ekim Perşembe yani bugünde devam ediyor. Bazı birimlerde internetin olduğu belirtilirken özellikle evlerdeki kişisel kullanıma ait internetler ve mobil iletişim tamamen kesildi. Peki internet neden kesildi?

Türkiye'de geçtiğimiz günlerde yaşanan internet kesintilerine bu seferde Doğu ve Güneydoğu'daki 11 ilde dahil oldu. Özellikle dün başlayan internet kesintilerinin yoğun olarak yaşandığı yerler ise Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Van, Elazığ, Tunceli, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis ve Adıyaman olarak gösterildi. Dün sabah saatlerinden bu yana 11 ilde internet ve mobil iletişim yok.

Bu kesintinin nedeni ise “Gültan Kışanak” olduğu iddia edildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki birçok ilde internete erişim kısıtlandı yada yok. Bu tedbirin, Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın gözaltına alınması sonrasında, olası provokasyonların önlenmesi için alındığı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
63 Yaşındaki Hastanın Mesanesinden Çıkan Taş Şok Etti
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava Durumu!
Mersin'de 3 Mart Cuma Okullar Tatil mi? 3 Mart Cuma Mersin Hava...